Projektowanie Stron WWW

Strona www dla lekarza

| Brak Komentarzy

Obecnie każdy gabinet lekarski powinien posiadać własną stronę www. Jest to podyktowane nie tylko faktem reklamowania wykonywanych usług medycznych ale również większą wiarygodnością oraz możliwością zapoznania się pacjenta z gabinetem i/lub przychodnią przed samą wizytą lekarską.

Jaka powinna być strona gabinetu lekarskiego?

Strona lekarza prowadzącego indywidualną praktykę lekarską czy dużej przychodni oferującej kompleksową ofertę medyczną powinna przestrzegać kilka, tych samych ale bardzo ważnych zasad:
1. Strona www powinna być przede wszystkim estetyczna i elegancka
2. Przedstawione na stronie internetowej informacje powinny być rzetelne i prawdziwe
3. Sposób przedstawienia informacji musi być jasny i klarowny dla pacjenta
4. Na stronie powinny być wszystkie dane lekarza i/lub przychodni np. adres, REGON, itd.
5. Mile widziane są cennik, mapka dojazdu do gabinetu oraz możliwość rejestracji wizyty w internecie
6. Relacje na temat jakości obsługi ze strony prawdziwych pacjentów. (przykład na stronie: Przychodnia w Warszawie

Jak zachęcić pacjentów do skorzystania z wizyty?

Pacjent szukając informacji w internecie na temat danego lekarza czy przychodni działa jak każdy inny internauta szukający informacji w sieci. Wchodząc na daną stronę internetową, potencjalny pacjent, w przeciągu kilkunastu-kilkudziesięciu sekund podejmuje decyzję czy pozostać na danej stronie (i ewentualnie skorzystać z usług medycznych firmy) czy szukać informacji w innym miejscu.
W tym momencie ważne jest aby strona www gabinetu i/lub przychodni była na tyle elegancka i atrakcyjna aby zachęciła do pozostania na stronie i skorzystania z oferowanych usług medycznych.

Podsumowanie

Liczę, że mój artykuł pomoże lekarzom czy przychodniom lekarskim szukającym wykonawcy dla swojej strony www. Podkreślam, że strona www gabinetu i/lub przychodni to wizytówka w internecie, która w dużej mierze może przesądzać o decyzjach pacjentów dotyczących korzystania z usług medycznych. Dlatego tak ważne jest aby wybrać właściwą firmę, która odpowiednio wykona projekt strony www a później przeprowadzi jego realizację.
Ja oczywiście polecam swoje usługi w zakresie projektowania stron www opisane na stronie Projektowanie Stron WWW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *