Projektowanie Stron WWW

Trendy w tworzeniu stron www w roku 2021

Możliwość komentowania Trendy w tworzeniu stron www w roku 2021 została wyłączona

Trendy w tworzeniu stron www w roku 2021

Śledząc strony internetowe znanych marek oraz witryny skupiające się na zagadnieniu, jakim jest web design, wyraźnie da się zaobserwować pojawianie się coraz to nowych rozwiązań oraz zmianę stylu, w jakim są one utrzymane. Jakie trendy w tworzeniu witryn panować będą w 2021 roku?
Czytaj dalej →

Jak zwiększyć szybkość ładowania strony internetowej

Możliwość komentowania Jak zwiększyć szybkość ładowania strony internetowej została wyłączona

Szybkość ładowania strony internetowej ma ogromne znacznie. Im dłużej trwa jej wczytywanie, tym większe prawdopodobieństwo, że zniecierpliwiony użytkownik zrezygnuje z oczekiwania. Jak pokazują badania, aż 40% internautów opuszcza stronę www, gdy czas jej ładowania przekracza 3 sekundy. Jak skutecznie przyspieszyć ten proces?
Czytaj dalej →

Co powinna zawierać strona internetowa firmy

Możliwość komentowania Co powinna zawierać strona internetowa firmy została wyłączona

Posiadanie strony internetowej to obowiązek każdej firmy, bez względu na jej wielkość czy zakres działań. Jakiego rodzaju elementów nie może na niej zabraknąć?

Jedną z podstron, których nie może zabraknąć na żadnej firmowej witrynie jest Oferta. Jeżeli zależy nam na skutecznym pozyskiwaniu klientów, nie powinna się ona ograniczać do kilku prostych zdań. Warto poświęcić nieco więcej czasu na stworzenie kompleksowej oferty zawierającej szczegółowe informacje na temat usług czy produktów oferowanych przez firmę. Zadanie to warto zlecić profesjonalnemu copywriterowi, który ubierze w słowa najważniejsze informacje. Ofertę poszerzyć można o różnego rodzaju elementy graficzne, takie jak wykresy czy tabele — w pozytywny sposób wpłyną one na czytelność prezentowanych treści.
Czytaj dalej →

Strona www dla fotografa

| Brak Komentarzy

Ostatnio zakończony przez mnie projekt to strona www dla fotografa. Zastosowany system do samodzielnej edycji stron i dodawania przez fotografa zdjęć to WordPress bez użycia żadnej dedykowanej wtyczki.
Strona zbudowana w HTML5 i spełnia warunki “responsive design”.
W projekcie zastosowałem ciekawy skrypt, który skaluje zdjęcia w zależności od wielkości okna przeglądarki co powoduje, że wygląd strony nie jest aż tak uzależniony od wielkości monitora co jest wyjątkowo ważne przy stronie www przedstawiającej galerię zdjęć.
Link do strony: Strona www dla fotografa

Strona www dla lekarza

| Brak Komentarzy

Obecnie każdy gabinet lekarski powinien posiadać własną stronę www. Jest to podyktowane nie tylko faktem reklamowania wykonywanych usług medycznych ale również większą wiarygodnością oraz możliwością zapoznania się pacjenta z gabinetem i/lub przychodnią przed samą wizytą lekarską.
Czytaj dalej →

Strona www dla fotografa

| Brak Komentarzy

Rozwój oraz zwiększający się dostęp do internetu ma wpływ na coraz to liczniejsze aspekty życia. Internet już od dawna przestaje być miejscem gdzie tylko szuka się rozrywki a staje się miejscem gdzie szuka się produktów czy wykonawców różnego rodzaju usług. Obecnie trudno wyobrazić sobie profesjonalną firmę, która nie posiada własnej strony www.
Czytaj dalej →